BRC IoP

1996 yılında, gıda güvenliği standartlarını uyumlu bir hale getirmeyi hedefleyen tedarikçiler tarafından kurulan ve 2016 yılında yaşam bilimleri ölçüm ve test şirketi LGC Group tarafından satın alınan, dünyanın önde gelen marka ve tüketici koruma organizasyonu BRC Global Standards (British Retail Cooperative / İngiliz Perakendeciler Birliği), kuruluşların güvenlik ve işletme standartlarına uygunluğunu, üreticilerin yasal yükümlülükleri yerine getirmesini ve son tüketicinin korunmasını garanti eder.

BRC Global Standards sertifikaları; gıda, ambalaj, depolama, dağıtım, perakende ve tüketici ürünleri standartları ve iyi üretim uygulamaları konularında belirlenmiş kriterlere uygun olarak kuruluşların denetlendiğini, ürünlerin güvenli, yasal ve yüksek kalitede olduğunu ifade eder.

BRC/IoP Belgesi, kuruluşun en yüksek teknik standartları karşıladığını; güvenli, yasal ve yüksek kaliteli ambalaj ürünleri üretimine uygunluğunu gösterdiğini ifade eder. Standart; taahhüdü ve sürekli iyileştirme, tehlike ve risk yönetim sistemi, teknik yönetim sistemleri, işletme standartları, süreç kontrolü ile personel eğitimi ve hijyen koşullarını kapsayan 6 bölümden oluşur.